
Het was de keuze van de importeur van KEF om een elektronica merk toe te voegen aan het productgamma. Het oog viel ooit op het Noorse merk HEGEL. Gelukkig had Anders Ertzeit (sales manager HEGEL) er ook wel oren naar om een samenwerking aan te gaan.
Destijds bij een enkeling bekend. Nu toenemend populair en gewaardeerd.
Die waardering komt niet uitsluitend van de dealers en consumenten.
Ook bij de jury van de EISA awards vallen de producten in de smaak.
Na een EISA award voor de HEGEL H160 als EUROPEAN AMPLIFIER 2015-2016,
is het nu de HEGEL HD30 als EUROPEAN HIGH-END DAC 2016-2017.
De EISA-award is wat een Oscar is voor de film-industrie.
Dit jaar wint HEGEL met de HD30 weer een prijs. Vorig jaar ook al met de H160.
Het lijkt een trend te worden. Hoewel twee jaar op rij vrij ongebruikelijk is en zeker voor een "klein" high end bedrijf als HEGEL.
De HD30 is een absoluut statement in termen van geluidskwaliteit. Een ruisnivo van -149dB bijvoorbeeld. En niet alleen dat maakt de HD30 uniek. Een high-end product is veelal nogal basic in inzetbaarheid en aansluitingen. De HD30 is veelzijdig: de beste DAC, een sublieme voorversterker met een scala aan inputs en ook nog eens streamer met UPnP-streaming en HEGEL's "eigen" geoptimaliseerde Apple AirPlay.